Operacja zaćmy

W naszej klinice wykonujemy operację usunięcia zaćmy (katarakty) sprawdzoną i skuteczną metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej. Zabieg przeprowadzany jest bez użycia zastrzyków i jest łagodny dla oka. Istnieje również możliwość zastosowania sztucznej soczewki o parametrach optycznych korygujących wady wzroku, tak aby po operacji nie tylko odzyskać dobry wzrok, ale również móc odłożyć okulary.

 

CO TO JEST ZAĆMA (KATARAKTA)?
Zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn pogorszenia wzroku poprzez stopniowe zmętnienie soczewki, które uniemożliwia przenikanie światła do wnętrza oka, a tym samym tworzenie ostrego obrazu na siatkówce. Można to porównać do sytuacji, w której staramy się zrobić zdjęcie przez zabrudzony obiektyw lub czytać przez brudne okulary. Widziane barwy również nie odpowiadają tym rzeczywistym. Jedynym możliwym sposobem rozwiązania tego problemu jest operacja, podczas której możliwe jest usunięcie naturalnej zmętniałej soczewki i zastąpienie jej nowoczesną sztuczną soczewką. W naszej klinice używamy wysokiej jakości soczewek wewnątrzgałkowych niemieckiej firmy Human Optics. Ponadto typ wybranej soczewki może pozwolić na skorygowanie innych wad wzroku takich jak astygmatyzm lub gorsze widzenie po zmierzchu.

 

JAK PRZEBIEGA OPERACJA?
Jest to prosty i bezbolesny zabieg polegający na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej nową. Procedura ta wykonywana jest bez znieczulenia ogólnego. Wykorzystywane jest wyłącznie znieczulenie w formie kropli do oczu. Chirurg wykonuje mikrocięcie 2,2 mm w rogówce, przez które zostaje usunięta chora soczewka, a następnie wprowadzana jest nowa, sztuczna soczewka umożliwiająca prawidłowe widzenie. Soczewki wewnątrzgałkowe miękkie wykonane są z hydrofilowego materiału akrylowego, który jest przyjazny
dla oka. Są soczewkami stałymi i służą naszym pacjentom przez resztę życia.

 

BEZ RYZYKA
Chirurgiczne usuwanie zaćmy jest najczęstszą i bardzo skuteczną metodą leczenia. Jest to zabieg o bardzo niskim stopniu ryzyka. Pacjent nie wymaga również hospitalizacji.

 

PO OPERACJI ZAĆMY
Zwykle już kilka dni po zabiegu wzrok pacjenta ulega znacznej poprawie. Całkowite wyleczenie następuje po upływie ok. 3 miesięcy, ze względu na czas jaki potrzebny jest na ułożenie się soczewki w optymalnej pozycji.
Operacja poprzedzona jest szczegółowym badaniem, podczas którego wykonuje się pomiary parametrów oka oraz obliczana jest optymalna moc optyczna soczewek wewnątrzgałkowych. Po zabiegu pacjenci zwykle potrzebują okularów do bliży, do dali lub do obu odległości. Istnieje również możliwość skorygowania niektórych wad wzroku, a tym samym ograniczenia potrzeby noszenia okularów.

W naszej klinice wszczepiamy soczewki standardowe oraz specjalne. Rodzaj soczewki ustala pacjent z lekarzem podczas wizyty przed zabiegiem. Po zaimplantowaniu soczewek jednoogniskowych istnieje konieczność używania okularów do bliży lub do dali. Poprzez zmianę mocy optycznej soczewki pacjent może wybrać czy woli używać okularów do czytania czy do patrzenia w dal.

SOCZEWKI Z FILTREM UV
Standardowe soczewki wewnątrzgałkowe wykonane są z bezbarwnego, przezroczystego materiału. Podczas wytwarzanie soczewki istnieje możliwość dodania do materiału filtru UV (filtr pochłaniający szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka, ale przenika do jego wnętrza). Powoduje to zmianę barwy soczewki na żółtą bądź złotą, z czego wynika jej nazwa „Gold”.

Czekasz na operację zaćmy? Zarezerwuj termin już teraz!

 Operacja zaćmy

fp-new (1)
WIĘCEJ >
about-clinic (3)
WIĘCEJ >
expert_clinics_1
WIĘCEJ >
Formularz kontaktowy
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Jesteśmy na Facebooku
Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
Share Button